Sokat hallhattunk a karmáról. De pontosan nagyon kevesen tudják mi is az valójában, mi a törvénye, és úgy átfogóan mit is jelent maga a szó.
Nos a karma a hindu, taoista, buddhista tanítások alapja.
Jelentése szó szerint: cselekvés, tett. A köztudatban a karma kifejezést az emberi élet sorsszerűségeként használják.
Konkrétabban a karma szó egyrészt maga a cselekedet, a tett, másrészt az ok-okozati törvény. Kimondja, hogy minden cselekedetnek, gondolatnak vagy szónak van következménye. Áldásként vagy teherként visszatér hozzánk, mint egy bumeráng, még ebben az életben vagy a következőkben.
A karma törvénye:
A karma törvénye szerint, ami köti az embert, az nem a tőle független és megváltozhatatlan sors, hanem a múltbéli tettek hatásai. Mindig döntéshelyzetben van, élhet azzal a szabad akaratával, amit önmaga által előidézett helyzete lehetővé tesz. Cselekedhet helyesen vagy helytelenül. A helyes tett az, amivel sem önmagának, sem környezetének nem okoz szenvedést. A karma ereje legyőzhetetlennek tűnik.
1. Ki mint vet, úgy arat.
Amit az Univerzumnak adunk, azt kapjuk vissza, tehát ha szeretetet és boldogságot, törődést, megbecsülést szeretnénk, azt is kell adnunk embertársainknak.
2. Teremtés törvénye
Egyek vagyunk az Univerzummal, nem önálló, elkülönült lények. A belső világunk vetül ki környezetünkre, ezért, ha magunkkal rendben vagyunk, ezt a jót fogjuk kifelé sugározni.
3. Alázat törvénye
Vannak idegesítő emberek. És vannak olyanok is, akiket szeretünk, de van néhány olyan szokásuk, amit ki nem állhatunk. Azonban kedveljük őket, ezért elfogadjuk őket olyannak, amilyenek. Mi sem vagyunk tökéletesek.
4. A fejlődés törvénye
Nem a cél a fontos, hogy elérjük, hanem az az út, amit a cél eléréséig megtettünk. Miközben küzdünk, lemondunk dolgokról, újra-és újra felállunk azért, hogy elérjük célunkat, fejlődünk. Mert képesek vagyunk a változásra.
5. A felelősség törvénye
Az életem egy tükör. Annak a tükre, amit az addigi életemben csináltam. Akár jó, akár rossz dologról van szó – mind azt tükrözi, ahogyan viselkedem, ahogyan élek.
6. Az összefüggések törvénye
Az összefüggés törvényét egy szemléletes példával szokták jellemezni. Azt mondják, ha Föld egyik felén egy pillangó megrebbenti szárnyát, az vihart eredményez a földgolyó másik oldalán. Vagyis, a legapróbb cselekedeteink is hatással vannak másokra, a jövőre.
7. A fókusz törvénye
Egy időben lehetetlenség két dologra koncentrálni. Ha például a jó dolgokra koncentrálsz az életben, akkor a rossz dolgok sem tűnnek annyira vészesnek. Ha haragos vagy, akkor viszont nem tudsz kedves lenni másokkal. Igyekezz mindig a jóra figyelni és a rossznak ne adj energiát.
8. A nagylelkűség törvénye
Egy tudás akkor válik ténylegesen a tieddé, ha egyszer élesben (nem is készülve rá) bizonyítanod kell. Amikor már a gyakorlatban is tudod, az a valódi tudás.
9. Az “itt és most” törvénye
Csak egyetlen nap van, amikor bármit megtehetsz az életben: a MA. A tegnappal már nem érdemes foglalkozni, mert elmúlt.
10. A változás törvénye
Az ember újra és újra ugyan azt csinálja, és mindig újat és jobbat vár. Mivel az emberek lusták arra, hogy több erőfeszítést tegyenek, vagy változtassanak szokásaikon, ezért többször is elkövetik ugyanazt a hibát, nem tanulnak belőle. Ezért a történelem gyakran ismétli önmagát.
11. A türelem és a jutalom törvénye
Ha naponta teszünk álmainkért, fáradhatatlanul, tudva azt, hogy egyszer megkapjuk érte a jutalmat, akkor egyszer tényleg megkapjuk érte a jutalmat!
12. Az inspiráció törvénye
Azt kapod, amit adsz. A dolgok attól lesznek jók, vagy rosszak az életedben, ahogyan tekintesz rájuk. Ha történik veled valami szomorú, de megpróbálsz benne valami jót találni, és úgy tekintesz rá, mint egy lehetőségre, akkor tényleg azzá is válik. Az életed te irányítod. A karma csak végrehajtja azt, amit te megteremtettél. Ezért fontos, hogy mindenre szeretettel gondolj: a céljaidra, a szeretteidre, munkatársaidra, barátaidra – mert akkor az Univerzum szeretettel vesz körbe és segíteni fog.